Pirjo ja Tom 18.05

19.03.2023

Pirjo ja Tomi suur päev oli lõpuks käes - nende pulmapäev!  Kohale saabus rahvusvaheline sõprade seltskond, et olla osa nende erilisest päevast. Pruutpaari valituks osutus tõeline täiuslik suvine päev Laitse Graniitvillas. Pruut oli rõõmus ja säras ning peigmees oli silmnähtavalt sellest liigutatud.

Peigmees Tom oli emotsionaalne kogu pulmapäeva vältel ning naeratas alati oma kauni pruudi kõrval. Ta hoidis hellalt oma pruudi käest kinni, kui nad poseerisid koos piltide jaoks.  Pärast pildistamist võtsid nad vastu õnnitlused oma lähedastelt ning nii mõnigi pisar sai selle käigus valatud. Tseremoonia toimus õunapuude all, mis lõi kauni tausta sellele armastuse tseremooniale. Pimedamaks minnes läks paar koos fotograafiga välja, et teha ilupilte õues, kasutades säraküünlaid romantilise meeleolu loomiseks.  Pärast fotosessiooni oli aeg pidutseda! Bossenova bänd andis oma parima, et muusika rütmi järgi jalga keerutada. Pruutneitsid olid kaunid oma rõõmsates kleitides ning sõbrad ja pereliikmed õnnitlesid paari nende ägeda tuleviku puhul.  See oli unustamatu päev täis armastust ja õnne ning kõik olid rõõmsad, et said seda koos Pirjo ja Tomiga jagada. Nad suudavad alati vaadata tagasi ilupiltidele, mis jäävad neile meelde nende elu tähtsaimal päeval.


Pulmakorraldaja: Inara Laan
Pulmaisa: Tauri Tallermaa
Fotograaf: Jake Farra
Bänd: Bossenova

Portreefoto olulisusest

09.03.2023
Professionaalse ametiportree koht ei ole ainult koduleheküljel vaid nende kasutusala on väga lai. Ajaga kaasas käivad ettevõtted teavad, et enda visuaalse maine kujundamisel on üheks lihtsamaks ja olulisemaks viisiks ettevõtet peegeldada läbi oma töötajate. Töötaja esile toomine läbi kõneka ja esindusliku portreefoto aitab tekitada turvatunnet, mida potensiaalne klient või koostööpartner soovib leida juba esimestel minutitel, mil ta ettevõtte kodulehel viibib. Portreefotod on kui visuaalsed visiitkaardid.

Mariann ja Andras 17.07

26.02.2023
Mariann ja Andras otsustasid abielluda kaunis mereäärses kohas nimega Tulivee. Mariann kandis imeilusat valget kleiti ja kaunilt kujundatud juukseid, mis andsid talle särava välimuse. Tulivee oli ideaalne koht pulmade jaoks. Võimas meri ja kaunid rannikualad lõid just sellise romantilise õhkkonna, mida nad tahtsid. Me tegime ilupilte nii mere ääres kui looduses. Vaatamata sellele, et fotosessiooni ajal oli väga tuuline ja veidi sadas vihma, ei seganud see fotode tegemist. Mariann ja Andras olid oma fotosessiooni ajal väga rõõmsad ning nii ilusaid inimesi oli suisa lust pildistada.
Nad olid tõeliselt õnnelikud ja armunud, kui tantsisid pulmamuusika saatel oma esimese tantsu. Nad mõistsid, et on just alustanud uut elu koos, täis armastust ja õnne. See oli tõeliselt meeldejääv päev!

Keda valida oma pulma?

27.04.2020
Hästi õnnestunud pulm koosneb väga paljudest erinevatest inimestest. Olen siinkohal kokku kogunud tegijaid, kellega olen ise koostööd teinud ja keda julgen soovitada.

Lumetormis Tallinn 2020

27.02.2020
Fotoseeria võibolla selle aasta ainukesest lumetormist Tallinnas

Ägedad koerad otsivad uut pere!

21.02.2019
Mõni aeg tagasi käisin Rakvere varjupaigas pildistamas sealseid kõige kauem koduta olnud koeri. Õnneks peale fotoseeria tegemist leidsid kõik koerad endale peatselt uued omanikud. Seetõttu soovisin ka Tallinna Varjupaika omapoolse panusega aidata ning ehk õnnestub ka neile uus pere leida! :)

Sony A7R III ja Estonian Voices

03.07.2018
Ühel suvisel päeval õnnestus mul Photopointist saada uhiuus Sony A7r III kaamera. Tegemist on siis Sony uue hübriidkaameraga, millel on 42-megapiksline täiskaader sensor ning 4k UHD videosalvestuse võimalus. Kõik teavad, et Sony hübriidid on must have videograafi kotis. Kes mu Instagrami jälgib, see kuulis juba mu kiidusõnu Instastoorides. Aga blogi lugejatele võin etteruttavalt õelda, et nüüd on aeg ka fotograafidel oma varustus välja vahetada hübriidi vastu.

Liis ja Sander 14.07

03.06.2018
Paljud pulmad, kus ma pildistan, on privaatsed, mistõttu ei saa need kunagi avalikuks. Aga mul on ülihea meel teiega jagada pilte Liisi ja Sanderi pulmast, sest see oli üks tõeline maiuspala mulle kui fotograafile. Alustasime pildistamisega Õnne Rudi salongis, kus Liisile tehti meik ja soeng. Üks hetk liitus meiega ka Sander, pärast mida võtsime üheskoos suuna Tallinna vanalinna poole. Pakkusime turistidele ja muidu linnanautlejatele korralikult silmarõõmu. Kui saime ilupildid linnas tehtud, võtsime suuna Kakumäe sadama poole, kus meid ootasid pruutpaari vanemad. Seal istusime kaatrisse ning võtsime laine loksumise saatel suuna Naissaarele. Enne külaliste tulekut oli meil veel veidi aega, et teha saarele peaaegu tiir peale ning kasutada seda võimalust maksimaalselt ilupiltide tegemiseks ära. Seega õnnestus meil saada ohtralt erinevat materjali. Peagi hakkasid aga külalised saabuma ning meil oli aeg suunduda kiriku poole. Laulatus toimus Naissaarel asuvas kirikus, mis oma ehedusega jättis sügava mulje. Kui ametlik osa lõppes, võtsid sõjaväeveokid külalised peale ning üheskoos liikusime peoplatsi suunas. Seal sai süüa, juua, tantsu ja tralli. Isegi Sander läks ühel hetkel lavale ning pühendas Liisile loo, mis nii mõnelgi inimesel silma märjaks kiskus. Pidu kestis varajaste hommikutundideni ning sellest pulmast räägivad inimesed veel tänase päevanigi!

Rauno ja Anett 04.02

07.04.2018
Rauno ja Anetti pulm toimus nende värskelt valmimas suvekodus Pärnumaal. Olles ka varasemalt nende fotograaf olnud, siis teadsin, et ka sel korral saab mu tööpäev väga põnev ja omanäoline olema.

Tegime ilupildid enne külaliste saabumist ja pulmapeo algust. Kasutasime selleks ümberkaudset loodust, mis andis palju suurepäraseid võimalusi. Looduslähedasele fotosessioonile andsime aktsenti tossupommidega.

Nad soovisid suure pulmapeo asemel keskenduda rahulikule ja mõnusale olemisele pere keskil. Seda idüllilist päeva soosis suurepärane ilm ja imeline asukoht. Kui eelnevatel nädalatel olid veel plusskraadid ning maa oli porine, siis päev enne nende tähtsaimat sündmust läks taas külmaks ning maad kattis valge kohev lumevaip.

Laulatus, kuhu olid kutsutud kõik kõige lähedasemad inimesed, viidi läbi nende vast valminud kodu hoovis. Kuigi üldmuljelt oli kõik mõnusalt rahulik, siis laulatuse jaoks maha pandud punane vaip ja puudel rippuvad valgusketid andsid juurde suursugusust ja kogu vaatepilt mõjus väga efektselt!

Kristiina ja Frode 12.08

25.03.2018
Kristiina ja Frode rahvusvaheline pulm toimus ühel sumedal augusti päeval. Me alustasime ettevalmistustega Laitse lossis, mis oli tervenisti meie jaoks broneeritud. Kes veel seal käinud ei ole, siis soovitan soojalt seda kohta külastada. See on kindlasti ühe fotograafi meelispaik. Loss pakub hulgaliselt pildistamisvõimalusi nii sees kui väljas. Seal olles oli justkui tunne, et läksid ajas tagasi. Iga tuba ja nurk oli isemoodi.
Kui saime lossi ümbruses pildid tehtud, siis võtsime suuna Tallinna vanalinna poole. Nimelt oli planeeritud laulatus läbi viia Tallinna Raekojas. Jõudsime vanalinna planeeritust veidi kiiremini, nii et otsustasime spontaanselt ka veel mõned pildid teha vanalinnas jalutades. Pakkusime kümnetele ja kümnetele turistidele silmailu ja põnevust. 
Raekojas toimus sõprade ja sugulaste seltsis laulatus ning sealt võtsime juba uuesti suuna tagasi Laitse lossi poole. Eestlaste ja norrakate ühispidu võttis vägevaid pöördeid, kus nii noored kui vanad üheskoos tantsuplatsil jalga keerutasid. 

Jelena ja Eduard 17.08

25.03.2018
 Alustasime Jelena ja Eduardi pulmapäeva nende parima sõbranna ilusalongis. Seal sai kogu perele tehtud soengud ja meigid ning edasi liikusime nende koju Tallinna külje alla. Pulma ettevalimustusteks olid abis ka pruutpaari perekonnad. Õhkkond oli juba siis mõnusalt hubane, perekeskne.
 Väljas oli soe ja päiksepaisteline ilm ning me otsustasime ilupildid teha Jaapani aias Kadrioru pargis ning vanalinnas. Kui ilupildid said tehtud, võtsime suuna Õnnepaleesse, kus toimus sõprade ja lähedaste keskel registreerimine. Pidustused toimusid edasi Fahle restoranis, kus tants ja trall kestis hiliste õhtutundideni. Peo jooksul toimus mitmeid seltskonnamänge, esines mustkunstnik ja isegi üks sõbralik boksimatš sai maha peetud! Päris äge oli selle meeldejääva päeva pulmafotograaf olla!

Triinu ja Dashiell 24.06

13.02.2018
Sellel aastal on mul õnnestunud järjest rohkem ja rohkem pildistada rahvusvahelisi pulmi. Sellised pulmad on alati hästi põnevad, sest erinevad kultuurid ja inimesed segunevad omavahel. Triinu võlus oma iluga ära ameeriklasest Dashi ning nende pulm toimus siin samas Tallinnas. 

Merilin ja Nick 18.08

12.01.2018
Merilini ja Nicki minipulm toimus Tallinnas. Kiire laulatus Õnnepalees ning siis ootas meid ukse ees vana Ameerika muskelauto Dodge. See viis meid Paljassaarde, kus tuul sasis juukseid ja päike paitas nahka. 

Anne-Ly ja Margus 01.10

08.01.2018
Anne-Ly ja Marguse pulm toimus ühel ägedal sügisesel päeval. Nende imeilus laulatus toimus Kõltsu Mõisas. Ilupildid otsustasime tugeva tuule tõttu teha mõisa lähedal asuvas metsatukas, kus sügisvärvid päikese käes sillerdasid. Sellel ajal on mõisa ümbrus väga ilus ning igale fotograafile meelispaigaks pildistamiseks. 

Sügisene armastus

21.10.2017
Viska pilk peale ühele ägedale fotosessioonile, mille tegime Rauno ja Anettiga sügiseses Tallinnas! :)

Patsiga poiste kaamera Pentax K-1

16.05.2017
Denim Dreami viimane kampaania sai just Pentax K-1 kaameraga üles pildistatud. Vaata, milliseid fotosid selle kaameraga teha sai ning mis mulje ta mulle jättis :)

Kristi ja Krister 07.07.16

13.02.2017
Kristi ja Kristeri pulm toimus 07.07.2016. Tegime ühe ägeda ilupildi sessiooni Järva maakonnas Vargamäel. Kes ei ole seal veel käinud, siis soovitan soojalt ümbruskonda uurima minna! :)

Triin ja Andre 16.07.16

24.01.2017
Ühel imelisel suvepäeval sain osa Triinu ja Andre maalähedasest pulmast. 

Luisa ja Mario 2016

14.09.2016
Esimest korda kohtusin Luisa ja Marioga  mitu aastat tagasi. Sellest ühest fotosessioonist sai alguse äge tutvus, mille juured ulatuvad tänapäeva. Kerime paar aastat edasi ning nüüd, tänu sellele esimesele fotosessioonile, jäädvustasin ka nende tähtsa pulmapäeva Saku mõisas!

25 emotsiooni, mida iga fotograaf tunneb!

01.09.2016
Kas oled mõelnud, milline näeb välja fotograafi hingeelu? Nüüd on sul võimalus järgi uurida :)

FUJIFILM X-PRO2

16.07.2016
Vihmasel juunikuul sain Photopointilt testimiseks retrohõngulise Fujifilm X-Pro 2 hübriidkaamera. Vaata pilte ja loe minu arvamusest sellest kaamerast.

Maria ja Reivo

04.07.2016
Kibekiire pulmahooaeg on alanud ning mul õnnestus Maria ja Reivo tähtsat päeva jäädvustada!

Vahvad kutsud otsivad kodu!

17.05.2016
Aitame üheskoos neile lõbusatele sellidele leida uus ja armastav kodu. Nad otsivad häid inimesi, kellele olla truuks kaaslaseks igas olukorras!

Samsung S7 - kas parim kaamera/telefon hübriid?

22.04.2016
Kas Samsung S7 on hetkel Eestis parim kaamera/telefon hübriid? Kas seebikarbid surevad nüüdsest välja? Loe, mis arvamus tekkis portreefotograafil, kes on alati olnud Androidi vastane!

pentax 645z - Kas iga fotograafi märg unenägu!?

02.04.2016
Põlisel portreefotograafil õnnestus Tallinna fotostuudios ära kasutada Pentaxi 645Z keskformaatkaamera. Vaata, milliseid pilte sai sellega tehtud ning mis oli minu arvamus antud kaamerast. Vihjeks võin öelda, et terve Sportlandi kevadkampaania sai sellega üles pildistatud ;)

Kaanestaar kristjan kasearu shoot!

17.03.2016
Seekord õnnestus mul kaamera ette saada Kristjan Kasearu. Vaata avaldamata pilte, mida tegime Naistelehe jaanuarikuu kaanestaariga. 

Tõime stuudiosse maod!

23.02.2016
Pildistasime seekord Jake Farra fotostuudios ühte ägedat modelli koos vingete madudega. Vaata kaadritaguseid pilte ning mida Pentax 645z keskformaatkaamera suutis pakkuda.

lõbusõit Tamroni uue 45mm fixiga

26.01.2016
Photopointi kaudu õnnestus mul proovida uut Tamroni SP 45mm F/1.8 objektiivi. Loe, mis on minu arvamus, kes on nende põhikonkurent ning kuidas see stuudiokeskkonnas vastu pidas :)

tallinn lumetormis

11.01.2016
Pildiseeria ühest külmast ning lumisest Tallinna jalutuskäigust

Candy shoot with sonya

08.01.2016
Tegime Jenniferi ja Sonyaga ühe vinge portree seeria stuudios. Vaata lähemalt, kuidas selleks ette valmistasime, mis valgusskeemi kasutasin ja millised pildid välja tulid.

xplore Tallinn

06.01.2016
Ühel nädalavahetusel avanes mul võimalus osa võtta photowalkist, mida korraldas  XPLORE TLN. Käisime osalejatega seiklemas Ülemiste Citys ning minul oli kaasas Nikon D800. Vaata, mida me avastasime! 

Nädalavahetus uue kaameraga vol1

28.12.2015
Mis muljeid tekitas Nikon D4s uue väikevenna kasutamine?